Marka Hakkında

Tasarımlarında fonksiyonellikten taviz vermeden, formların ele alınan soruna göre şekillendirildiği, yüksek özgüven ve güç hissini öne çıkaran tasarımlar ile sıra dışı olmayı sevenlere seslenen StNIAN markası, her sezon kendi  içinde yaptığı yeniliklerle hedef kitlesi ile buluşuyor.

Modayı sadece bir trend olmaktan çıkartıp, sosyal konularla da bağdaştıran tasarımcı, her koleksiyonunda ayrı bir sosyal konudan  esinleniyor.

Ülkemizde hem erkek hem kadın koleksiyonu yapan nadir markalardan  olan StNIAN, maskülen giyinmeyi seven dişi kadınlar ile alternatif giyinmeyi tercih eden erkeklerin ortak buluşma noktası olmaya devam ediyor.

 

Tasarımcı Hakkında

StNIAN markasının yaratıcısı Nihan Buruk 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi adı ile 2008 yılında Çukurcuma’da ilk tasarım atölyesini kurdu.
Moda tasarımının yanı sıra dekorasyona olan ilgisi ile dekorasyon alanına da yöneldi. Dekorasyon ve giyim tarzının bir kadının yaşam stilini ortaya çıkardığını düşünen tasarımcı bu alanda da çalışmalarına devam etti.

2010 yılında markasını Nişantaşı’na taşıyan Nihan Buruk, hem özel dikim atölyesinde hem de mağazasında çalışmalarına devam etti.

2011 yılındaki ilk hazır giyim defilesinden itibaren tasarımcı her koleksiyonunda toplumsal konulara değinerek modanın ulaşılabilirliği ile farkındalık yaratmayı hedefledi.

2014 yılında kadın hazır giyim koleksiyonuna erkekler için yaptığı tasarımları da ekleyerek Londra Moda Haftası’nda yer aldı. Böylece tasarım yolculuğuna erkek koleksiyonlarını da ekleyerek devam etti.

nihan_buruk.jpg

  

İLETİŞİM


SHOWROOM

Hacımimi Mah. Sedar-ı Ekrem Cad. No:38 

Galata / Istanbul / Turkey

+90 212 244 29 99 

 

marketing@nihanburuk.com

www.nian.com.tr

Bizi Takip Edin
Twitter    Facebook